NUMARA MASKELEME

Veri gizliliği ve güvenliği, işletmeler ve müşteriler için haklı bir endişe kaynağıdır. Günümüzde hemen herkesin kişisel bilgilerini başkasına verme konusunda endişeleri vardır ve şahsi telefon numaraları bu listenin en üstünde yer alır. Bir cep telefonu numarası, bilgisayar korsanlarının bir banka hesabına, e-postaya, sosyal profile veya daha fazlasına kolayca girmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle birçok şirket, müşterilerini korumak için numara maskelemeye yönelmiştir. Sanal Santral (Bulut Santral) in numara maskeleme özelliği, hem müşteriyi hem de işletmeyi olası kötü niyetli kişilerden korumaya yardımcı olur.

Numara Maskeleme Nedir?

Numara maskeleme, işletmelerinin müşteri ve iş telefon numaralarını korumasına yardımcı olur. Arayanlar, gerçek telefon numaranızı veya dahili numaranızı değil, yalnızca belirlediğiniz arayan kimliğini görebilir.

numara maskeleme
% 0
İnsanların %79'u numaralarını bir işletmeyle paylaşmaktan çekiniyor.
% 0
Müşterilerin %65'i numarasını gizleyen firmaya daha fazla güveniyor.
% 0
Müşterilerin %99'ü bir şirketle görüşmeleri güvenliyse iletişim kuruyor.

Neden Önemlidir?

Numara Maskeleme, alıcıların, satıcıların, teslimat personelinin ve diğer aracıların müşterilerle iletişim kurmasına yardımcı olur. En önemlisi, bunu müşterilerin telefon numaraları ifşa edilmeden yapabilmeleridir. İki kişiyi doğrudan birbirine bağlamak yerine, bir köprü onları birbirine bağlar ve kişisel bilgilerini korur.

Numara maskelemenin gerekli olmayabileceğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Numara maskeleme aslında şirketlerin müşteri gözünde güven oluşturmasına yardımcı oluyor. Sonuç olarak, marka sadakatini ve müşteri kitlesini büyütmeye yardımcı olur.

 

Teslimat hizmetleri için

Kuryeler ve işletmeler genellikle bir teslimat sırasında birbirleriyle iletişim kurmak zorunda kalırlar. Ancak, bunu kendi telefon numaralarını vermeden yapabilmeleri en iyisidir. Numara maskeleme ,ürünü teslim eden kişinin maksimum gizlilik ilkesiyle iletişime geçmelerine yardımcı olur.

E-ticaret firmaları için

Maskeli arama, alıcıların ve satıcıların bağlantı kurmasına ve ticaret yapmasına yardımcı olur. Şirketlerin, numaralarını vermeden birbirleriyle iletişim kurabileceklerini bilerek kullanıcılara gönül rahatlığı sağlamasına yardımcı olur.

Sağlık hizmetleri için

Sağlık çalışanları genellikle özel hayatın gizliliği sebebiyle hastalarının onlarla doğrudan iletişim kurmasını istemezler. Sağlık çalışanları özel numaralarından hastalar tarafından rahatsız edilecek seviyede aranabilir. Sanal Santral numara maskeleme özelliği nuna engel olur ve sizi ulaşılabilir kılar.

Numara Maskeleme Nasıl Çalışır?

İki tarafı birbirine bağlamak istiyoruz, ancak birbirlerinin telefon numaralarına sahip olmalarını istemiyoruz. Bu işlem Telsam Sanal Santral ve Bulut Santral ile kolayca yapılabilir.

Örneğin, bir kişinin x müşterisini aramak istediğini varsayalım. Kullandığı yazılım ile Sanal Santral API tetiklenir. Sanal Santral hem arayanı hem de aranan x müşterisini arar ve birbirine bağlar. Böylece hem arayanın hem de arananın numarası gizlenmiş olur.

Numara maskeleme, üstün müşteri deneyimleri sağlamanıza yardımcı olur. Müşteri bilgilerini 3. şahıslarla paylaşmak zorunda kalan işletmeler için özellikle idealdir. Böylece işletmeler, dışarıdan bir operatöre ihtiyaç duymadan doğrudan iletişim sağlayabilirler. Kişisel iletişim bilgilerini paylaşma ihtiyacını ortadan kaldırır.

maskeleme-kargo

BİLGİ ALMAK MI İSTİYORSUNUZ?

Dilediğiniz zaman 0850 259 0 259 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yada aşağıdaki formu doldurduğunuzda müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.