Flash SMS Nedir?

Flash SMS, kullanıcı etkileşimi olmadan doğrudan ana ekranda görünen ve gelen kutusunda otomatik olarak depolanmayan bir SMS türüdür. Bu nedenle, Flash SMS, standart bir SMS teslimatına katma değerli bir hizmettir. En çok hassas bilgileri iletmek ve bir alıcının dikkatini hemen çekmek için kullanılır. 

Mesaj telefonda saklanmadığından, sınırlı depolama alanı veya bilgilerin telefonla birlikte çalınabileceği endişesi yoktur. SMS’i kaydetme seçeneği hala mevcuttur, ancak varsayılan olarak yapılmaz.

Mesaj hemen ekranda belirir. Bu nedenle, hassas içeriğin ortaya çıktığı beklenmedik bir mesaj olması durumunda, müşterinin telefon ekranında komşu gözlerin gördüğü bilgilere karşı hiçbir içerik kaydedilmemesi yoluyla daha yüksek gizlilik sağlanır.

Flash SMS’in bir başka özelliği de gönderen kimliğinin gösterilmemesidir. Bu, PIN kodları veya şifreler yerine belirli bilgiler gönderirken dikkate alınmalıdır. Örneğin, müşterileri elektrik kesintileri, su kesintisi veya gelen fırtınalar konusunda bilgilendiren bir acil durum veya kamu hizmeti servisinde, içeriğe gönderenin adını da dahil etmek iyi bir fikir olacaktır.

Flash SMS aslında toplamda 4 olan SMS’in bir sınıflandırmasıdır. Normal SMS mesajı ‘Sınıf 1’ mesajı olarak sınıflandırılırken, Flash SMS mesajları, onları en önemli SMS mesajları olarak sınıflandıran ‘Sınıf 0’ mesajları olarak sınıflandırılır. Bu nedenle, herhangi bir kullanıcı etkileşimi gerekmeden ana ekranda görüntülenirler. Ancak, kullanıcıların yalnızca birden fazla flash mesaj gönderildiğinde aldıkları son mesajı görebileceklerini unutmamak önemlidir.

Dikkat Çekicidir

Flash SMS kullanıcının dikkatini çeker . Biri ekranında bir pop-up görüntülendiğinde, hemen dikkatini çeker.

Görmezden Gelinemez

Doğrudan cep telefonunun ana ekranına ulaştığı ve kullanıcının kendisinin kapatması gerektiği için görmezden gelinemez.

Güvenlidir

Acil durumlarda veya OTP gibi gizli bilgileri göndermek istediğinizde Flash SMS kullanılabilir.

Hafızayı doldurmaz

Gelen kutusunda saklanmadığı için müşterilerinizin telefonunun hafızasını işgal etmez ve doldurmaz.

Flash SMS'i kimler ne zaman kullanabilir?


Flash SMS , anında tepki gerektiren herhangi bir önemli mesajı göndermek zorunda olan endüstriler, şirketler, ajanslar, ofisler, kuruluşlar vb. İçin idealdir. Bu günlerde okuyucunuzun dikkatini çekmeniz gereken reklamcılık, pazarlama, tanıtım vb.

OTP, PIN vb. Gibi aktarılacak bilgilerin acil olduğu durumlarda kullanılır. İdeal olarak, alıcının mesajı okuduğundan emin olmak istediğinizde kullanılmalıdır.