OTP SMS NEDİR?

Artan siber suçlar ve kullanıcı veri hırsızlığı vakaları çağında, şirketler için güçlü veri güvenliği mekanizmaları uygulamak çok önemli hale geldi. Bu nedenle, birçok firma, kullanıcı hesaplarını yetkisiz girişlere karşı korumak için web sitelerine iki aşamalı kimlik doğrulama kurdu ve OTP SMS teknolojisi bunu çok kolaylaştırdı.

OTP SMS (One Time Password – Tek Kullanımlık Şifre) sayısal veya alfanümerik bir kodun bir cep telefonu numarasına gönderildiği güvenli bir yetkilendirme yöntemidir. Bu şifre, çevrimiçi bir platformda, uygulamada veya web sitesinde oturum açan bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için kullanılan ek bir güvenlik katmanıdır.

Bankalar, sigorta şirketleri ve e-ticaret firmaları tarafından yaygın olarak kullanılan tek seferlik şifreler, müşterilerinizin değerli veri ve bilgilerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

Müşterileriniz, verilerinin güvende olduğundan ve bilgisayar korsanlarına karşı iyi korunduğundan daha emin olduklarından OTP teknolojisinin en büyük yararlanıcılarıdır. Ancak işletmeniz de OTP teknolojisinden faydalanır. Web sitenizde iki aşamalı kimlik doğrulamaya sahip olmak, müşterilerinize kişisel bilgilerini korumaya önem verdiğinizi gösterir.
Ayrıca, OTP SMS doğrulama sürecinin tamamlanması yalnızca birkaç saniye sürdüğü için, kullanıcıların deneyimlerinde herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.

Müşterilerimiz ayrıca Telsam Telekom tarafından sağlanan telefon doğrulama API’sini de kullanabilir. Bu API , mevcut platformunuzla mükemmel entegrasyon sağlar ve size OTP SMS mesajınızı özelleştirme seçeneği sunar. Alıcının mesaja yanıtı da dahil olmak üzere mesajın durumunu da kontrol edebilirsiniz.

BİLGİ ALMAK MI İSTİYORSUNUZ?

Dilediğiniz zaman 0850 259 0 259 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yada aşağıdaki formu doldurduğunuzda müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.