İleti Yönetim Sistemi Nedir?

İleti Yönetim Sistemi, Hizmet Sağlayıcılar’ın arama, mesaj ve e-posta yoluyla ticari elektronik ileti göndermek için alıcılardan aldıkları onayları saklayıp yönetebilmesine, alıcıların ise onay ve ret hakkını kullanabilmesine, ticari elektronik ileti şikâyetlerini iletebilmesine ve yönetilebilmesine imkân tanıyan, güvenlik standartlarına sahip ulusal güvenli veri tabanı sistemidir.

Ticari Elektronik İleti Nedir?

Hizmet Sağlayıcılar’ın, mal ve hizmetlerini pazarlamak, işletmesini tanıtmak ya da kutlama ve temenni gibi içeriklerle tanınırlığını artırmak amacıyla alıcıların elektronik iletişim adreslerine promosyon, kampanya, indirim, hediye içerikli gönderdiği iletiler ticari elektronik iletidir. 6553 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi kanunu gereğince ticari elektronik iletilerin İYS ile sorgulanması gereklidir.

İYS Onayı Nedir?

Telsam hizmet sağlayıcı olarak kampanya gönderilerinizi ve aramalarınızı 6553 sayılı kanun ve Ticaret Bakanlığı’nın yönetmelikleri gereğince İYS (İleti Yönetim Sistemi) onay kontrolü ile göndermektedir. Telsam İYS entegrasyonu ile ticari elektronik ileti gönderi izinlerinizi yönetebilir, sorgulayabilir hatta mevcut yazılımlarınızla entegre ederek izin ve red verilerinizi otomatik olarak İYS sistemine ekleyebilirsiniz. Böylece onay vermeyen kullanıcılara ileti göndermemiş yada aramamış olursunuz.

graph
Nasıl Çalışır?

BİLGİ ALMAK MI İSTİYORSUNUZ?

Dilediğiniz zaman 0850 259 0 259 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yada aşağıdaki formu doldurduğunuzda müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.