IP SANTRAL (LOKAL)

Santraliniz sizin yanınızda, sizin korumanızda

IP Santral, Lokal Santral veya Fiziksel VOIP Santral olarak da bilinir. IP veri ağları üzerinden telefon görüşmeleri sağlayan eksiksiz bir telefon sistemidir. Tüm konuşmalar, ağ üzerinden veri paketleri olarak gönderilir.

Tüm ses kayıtları ve çağrı detayları sizin güvenliğiniz altındaki fiziksel sunucuda barınacağından ortak kullanıma kapalı ve güvenlidir.

Teknoloji, gelişmiş iletişim özellikleri içerir, ancak aynı zamanda önemli ölçüde sorunsuz ölçeklenebilirlik ve sağlamlık sağlar. IP Santral, isteğe bağlı bir ağ geçidi aracılığıyla geleneksel PSTN hatlarına da bağlanabilir. Bu nedenle, günlük iş iletişimini bu en gelişmiş ses ve veri ağına yükseltmek çok kolay ve zahmetsizdir.

İşletmelerin mevcut dış iletişim altyapılarını ve operasyonlarını aksatmasına gerek yoktur. Bir IP Santral kurulduğunda, bir işletme aynı dahili numaralarını bile tutabilir. Bu şekilde IP Santral, kurum içindeki veri ağı üzerinden yerel aramaları değiştirir ve tüm kullanıcıların aynı dış telefon hatlarını paylaşmasına izin verir.

Hızlı ve kolay kurulum
IP Santral, özel bir donanımda yazılım olarak çalışır ve bilgisayarın gelişmiş işlem gücünün yanı sıra kullanıcı arayüzünün özelliklerden de yararlanır. Kısa sürede kurularak hizmet vermeye başlar. İnternet ve elektrik bağlantısı dışında ek bir gereksinimi yoktur.
Telefon kablolarını ortadan kaldırın
IP Santral sistemi, donanımsal IP telefonlarını doğrudan standart bir bilgisayar ağ bağlantı noktasına (bitişik bilgisayarla paylaşabileceği) bağlamanıza olanak tanır. Yazılımsal telefonlar ise doğrudan bilgisayara kurulabilir. Artık telefon kablolarını ortadan kaldırabilir ve dahili hat eklemeyi veya taşımayı çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Yeni ofislerde, ofis telefon sistemi tarafından kullanılacak ekstra portların kablolanması ihtiyacını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz!
Santralden fazlası
IP Santral yazılım tabanlı olduğundan, geliştiricilerin özellik setlerini eklemeleri ve iyileştirmeleri daha kolaydır. Telsam IP Santral, otomatik operatör, sesli posta, zil grupları ve gelişmiş raporlama dahil olmak üzere zengin bir özellik kümesiyle birlikte gelir. Bu seçenekler, diğer sistemlerde genellikle çok daha pahalıdır.
Mekan bağımsız iletişim:
Ofisleri veya masaları kolayca taşıyabilme ya da evden çalışma oldukça yaygın hale geldi. Özellikle pandemi süreci gibi uzaktan çalışma modelinin yaygın olduğu durumlarda bunu yapma zorunluluğu oluştu. Ne yazık ki, geleneksel santraller, dahililerin başka bir lokasyona eklenmesini olanaksız kılar. IP Santral ile kullanıcı telefonunu yeni masasına veya evine götürür ve kullanır. Bir çalışan evden çalışmak zorunda kalırsa, bilgisayarından veya akıllı cihazından yazılımsal telefonunu çalıştırabilir ve ofiste olduğu gibi dahili numaralarına gelen aramaları cevaplayabilir. Aramalar, SIP protokol özellikleri nedeniyle dünyanın herhangi bir yerine yönlendirilebilir!
Kolay yönetim
IP Santral, web tabanlı bir yapılandırma arayüzü aracılığıyla yönetilebilir, bu da santral sisteminizin bakımını ve ince ayarını kolayca yapmanızı sağlar. Eski tip santraller genellikle yalnızca santral teknisyenleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış, kullanımı zor arabirimlere sahiptir.
Ölçeklenebilir
Telsam IP Santral sisteminin büyümesi ve kapasitesinin artırılması kolaydır. Daha fazla dış hat veya dahili numara eklemek pahalı donanım modülleri gerektirmez. Eski tip analog santrallerde bazı durumlarda tamamen yeni bir santral sistemine ihtiyacınız oluşur. IP Santral ile böyle bir ihtiyaç hissetmezsiniz. Telsam Ip Santral çok sayıda telefon hattını ve dahili numarayı kolayca idare edebilir. Genişletmek için ağınıza daha fazla telefon eklemeniz yeterlidir!
Telefon marka bağımlılığını ortadan kaldırın
IP Santral açık SIP standardına dayanır. Herhangi bir SIP donanımını veya yazılımsal telefonunu SIP tabanlı IP Santral ile eşleştirebilirsiniz. Buna karşılık, analog santral sistemleri, genellikle gelişmiş özellikleri kullanmak için özel telefonlara ve özellik eklemek için özel genişletme modüllerine ihtiyaç duyar.
Hizmet kalitesi ve üretkenlik
IP Santral ile daha yüksek hizmet kalitesi ve daha iyi üretkenlik sağlayabilirsiniz. Santral artık yazılım tabanlı olduğundan, telefon işlevlerini iş uygulamalarıyla entegre edebilirsiniz. Örneğin, bir müşteriyi aradığınızda arayanın müşteri kaydını otomatik olarak açabilir ve her arayan için harcanan zamanı azaltarak maliyetleri azaltabilirsiniz. Giden aramalar, kullanıcının telefon numarasını yazma ihtiyacını ortadan kaldırarak doğrudan kullandığınız CRM yada diğer bir yazılımdan yapılabilir. Minimum insan faktörü ile minimum maliyet ve minimum hata ile karşılaşırsınız. Müşterilerinizin arama sebeplerine göre en mantıklı personelinize yönlenmesini sağlayabilir, böylece hizmet kalitenizi artırmış olursunuz.

Telsam IP Santral'e yatırım yapmak, yalnızca bir santral sistemi satın alan yeni şirketler için değil, aynı zamanda eski tip analog santrali olan kurumlar için de çok anlamlıdır. Telsam IP Santral, yönetim, bakım ve arama maliyetlerinde o kadar önemli tasarruflar sağlar ki, IP Santral'e yükseltme kararı hemen hemen her kurum için net bir karar olacaktır.

BİLGİ ALMAK MI İSTİYORSUNUZ?

Dilediğiniz zaman 0850 259 0 259 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yada aşağıdaki formu doldurduğunuzda müşteri temsilcimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.