Bulut Santral İşletmenize Nasıl Fayda Sağlar?

Bulutta barındırılan bir VoIP santralin, size ve işletmenize para kazandırabileceği ve ayrıca birçok yönden size fayda sağlayabileceği sıklıkla söylenir. Bunların ne olduğu ve size ve işinize tam olarak nasıl yardımcı oldukları her zaman açıklığa kavuşturulmamıştır.

Bu yazıda Sanal Santral (bulut santral) kullanarak işletmenizin üretkenliğini ve karlılığını artırmayı bekleyebileceğiniz bazı avantajları tartışacağız.

Daha Düşük Maliyet

Bulut santral maliyetleri düşürür mü? Bu soruya verilecek en net cevap; Kesinlikle evet!

Bulut hizmetin doğası gereği, bulut santral işletmeniz dışında barındırıldığından, işletmeniz ekipman satın alma, barındırma ve yönetme ile ilgili tüm maliyetlerden tasarruf edecektir. Peki bulut santral maliyet avantajı sadece kurulum ve yönetim ile mi sınırlı? Bulut santraliniz kurumsal VoIP numarası kullandığından, düşük donanım maliyetlerinin yanı sıra geleneksel telefon sistemlerine kıyasla çok daha düşük arama maliyetleri ve aylık ücretler sunar. Üstelik Telsam Telekom, isterseniz masa telefonları yerine kullanmanız için size yüksek kaliteli VoIP uygulamaları ve yazılımsal telefonlar sunar. Bunlarla, kişisel masaüstü veya mobil cihazlarınızı kullanarak telefon görüşmeleri yapmak ve cevaplamak mümkündür. İşte maliyetinizi düşürecek bir neden daha. Böylece personeliniz için fiziksel / donanımsal telefon satın almaktan da kurtulmuş olursunuz.

Tüm bu sebeplerle, bulut santral sistemine geçerek önemli tasarruflar elde edebilirsiniz.

Sanallaştırma

Bulut tabanlı santral sanallaştırma teknolojisi kullanır. Telefon numaraları, kullanıcılar ve dahili hatları gibi tüm santral sisteminin elemanları sanallaştırılır. Bu, bulut santrali geleneksel bir telefon sisteminin asla olamayacağı kadar ölçeklenebilir hale getirir.

Yeni personel için ek hat kurmak veya bu hatta bağlı yeni telefon numaralarını ayarlamak üzere bir teknik ekibin işletmenize gelme zorunluluğu olmadan, bulut santral arayüzüne giriş yapabilir ve değişiklikleri kendiniz yapabilirsiniz. Bu arayüz, sezgisel kullanıcı deneyimleri ve kontrollerinden oluşan son kullanıcı düşünülerek tasarlanmış basit kullanımlı web siteleridir.  Kısa bir eğitim ile tüm santral yapılandırmanızı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Tüm bu sanallaştırma özellikleri size, ihtiyacınız olan santral sistemini yaratma şansını ve işinizin gerektirdiği şekilde değiştirme ve büyütme esnekliği verir.

Entegrasyon ile daha fazla kolaylık

VoIP sistemleri gibi bulutta barındırılan platformlar, hizmetin bakımını ve iyileştirmesini yapmak için yazılım geliştirme ekiplerine ihtiyaç duyar. Bu yazılım ekipleri yalnızca bakım yapmak için değil, aynı zamanda platformu geliştirmek için de görevlidirler. Bu sayede, geleneksel santral sistemleriyle imkansız olan yeni özellikler kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Bulut santralinize otomatik olarak senkronize olan arama kayıtları ve arama istatistikleri raporları gibi özellikler, arkalarında bilgi işlem gücü olmadan mümkün olmazdı. CRM’lerle veya E-ticaret yazılımınızla kurulan entegrasyonlar daha az çaba harcayarak size daha fazla veri sağlarken, kişisel cihazlarınızdan, yazılımlarınızdan telefon görüşmeleri yapmanıza olanak tanıyan özellikler getirdi.

Online Yönetim

Bulutta barındırılmanın bir sonucu olarak, bulut santral sisteminizi her yerden yönetmek ve değişiklik yapmak mümkündür. Telsam, işletmenizin santral sistemini tüm yönleriyle kontrol edebileceğiniz bir çevrimiçi arayüz sunduğundan, bulut santral geleneksel santrallere göre belirgin bir avantaj sağlar.

Geleneksel bir telefon santralinde, yeni telefon hatları eklemek, dahili tanımlamak gibi değişiklikleri gerçekleştirmek için teknik personelin işletmenize gelmesi gereklidir. Bulut santral ile bu tür değişiklikleri yapmak için tarayıcınızdan bulut santral arabirimine giriş yaptığınızda, bu hem zaman hem de para açısından çok daha hızlı, maliyetsiz ve kullanışlıdır.

Her Yerden Çalışın

Bulut santral, santral hizmetinizi her yerden yönetmenizi mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda sizin ve personelinizin her yerde çalışabileceği bir ortam sağlar. Sistem, belirli bir yerde barındırılan herhangi bir donanıma bağlı olmadığından, bulut üzerinden barındırıldığından, internet bağlantısı olan herhangi bir yerden bulut santralinize bağlanabilecek ve telefon görüşmeleri yapabileceksiniz.

VoIP hizmeti, hücresel veriyi veya kablosuz interneti kullanarak arama yapmanızı ve yanıtlamanızı mümkün kılarken, VoIP masa telefonları, santral sisteminize doğrudan veya ethernet üzerinden maksimum kararlılıkla erişmenizi sağlar. İster evden ister ofisten çalışmayı seviyor olun, bir bulut santral sistemi kullanırken bir çağrı kaçırmazsınız.

Sonuç

Telsam Bulut Santral, işletmenize birçok yönden değer kazandırabilir. Telsam Bulut Santral, telefon faturası maliyetlerinizi düşürmenizi, size ve personelinize santral sisteminizi her yerden yönetme ve kullanma özgürlüğü vermesinin yanı sıra geleneksel bir santralle gerçekleştirilmesi imkânsız olan güçlü santral özelliklerine erişmenizi sağlar.